Leczenie pajączków – pozbądź się kompleksów!

Leczenie pajączków – pozbądź się kompleksów!

Sieć poszerzonych czerwonych lub fioletowych drobnych naczynek krwionośnych to tak zwane pajączki. Zazwyczaj pojawiają się one na nogach, ale nie tylko. Pajączki są zmartwieniem wielu z nas, gdyż każdy chciałby mieć piękne, zdrowe, zadbane nogi. Szczególnie martwią się tym panie, które lubią odsłaniać nogi, nosząc teraz latem krótsze spódnice, chodząc na plażę lub basen. Co zrobić, by pozbyć się pajączków?

Nie lekceważ pajączków!

Pajączki to jednak nie tylko defekt kosmetyczny, dlatego też tak ważne jest, by jak najszybciej rozpocząć leczenie pajączków. To często sygnał poważniejszych problemów ze zdrowiem, takich jak np. problemy z krążeniem krwi. Na szczęście są metody, dzięki którym można skutecznie pozbyć się nieestetycznych zmian, jakimi są pajączki. Przede wszystkim musimy iść do lekarza specjalisty, który wykona USG dopplerowskie i oceni stan naszych żył. On też podpowie nam metody na leczenie pajączków. Jedną z nich jest leczenie laserowe. Polega ono na tym, że światło laserowe podgrzewa chore naczynia i powoduje ich zamknięcie. Zabieg nie trwa długo-około 30 minut i jest w pełni bezpieczny. Stosuje się go do usuwania mniejszych, pojedynczych pajączków.

Jakie są jeszcze inne metody leczenia pajączków?

Natomiast duże zmiany leczy się metodą, która nazywa się skleroterapia. Polega ona na tym, że za pomocą bardzo cienkich igieł lekarz wstrzykuje w zmienione, chore żyły, specjalny lek. Dzięki niemu naczynia krwionośne się sklejają i są wchłaniane przez organizm. Po tym zabiegu należy nosić przez około 2 tygodnie (lub według wskazań lekarza) opaskę uciskową. Przy bardzo dużych zmianach pacjenci często obawiają się, że czeka ich operacja. Da się jej jednak uniknąć dzięki metodzie zwanej echoskleroterapią. Polega ona na nakłuwaniu żyły i wprowadzaniu do niej specjalnego preparatu, który ma konsystencję pianki. Warto także działać zapobiegawczo, aby uniknąć powstawania kłopotliwych pajączków. Ważne jest, aby unikać gorących, długotrwałych kąpieli, przebywania zbyt długo na słońcu, noszeniu podkolanówek lub rajstop, które zbyt mocno ściskają nogi i depilacji gorącym woskiem. Warto nosić specjalne rajstopy uciskowe, które wspomagają przepływ krwi i masują nogi.

Back to Top