Monitor dotykowy niezbędny pomocnik w obsłudze klienta

Monitor dotykowy niezbędny pomocnik w obsłudze klienta

Monitor dotykowy to urządzenie, które możemy spotkać na każdym kroku. Coraz częściej jest to sprzęt, który jest używany w różnego rodzaju punktach obsługi, informacji, a nawet w urzędach i sklepach. Często korzystamy z dobrodziejstw tego urządzenia na tyle intuicyjnie i automatycznie, że nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo ułatwia życie i pracę wielu z nas. Dlaczego warto wybrać dobry monitor dotykowy – http://www.posiflex.com.pl/monitory,41.html?

W jakich miejscach wykorzystuje się monitor dotykowy?

Monitor dotykowy możemy spotkać między innymi w urzędach. Pojawia się on najczęściej tuż przy rejestracji i posiada wbudowaną drukarkę numerów, a następnie wyświetla informację, w które miejsce danego urzędu powinniśmy się udać. Na monitorze mogą znajdować się również dodatkowe informacje na przykład, jakie dokumenty należy przygotować lub ile osób jest oczekujących w danej kolejce przed nami. Dzięki informacjom, jakie dostarczy monitor dotykowy jest możliwe poprawne sklasyfikowanie sprawy i przekazanie istotnych informacji, co znacznie skraca czas oczekiwania, a osobom pracującym ułatwia obsługę interesantów. Podobne punkty z monitorami dotykowymi znajdują się coraz częściej również w przychodniach, gdzie, zanim udamy się do rejestracji należy podać powód wizyty – odbiór badań, uzyskanie recepty czy chęć umówienia się na wizytę.

W punktach obsługi klienta

Coraz częściej monitory dotykowe pojawiają się również w różnego rodzaju punktach obsługi klienta, gdzie po określeniu sprawy, z którą przyszliśmy zostajemy skierowani do odpowiedniej kolejki i do odpowiedniego pracownika. Na samym stanowisku do obsługi również można spotkać monitor dotykowy. Często jest on używany w kontakcie z klientem w miejscach, gdzie spisuje się umowy, aby zamiast niepotrzebnie drukować i weryfikować wersję papierową danego dokumentu, można za pomocą monitora dotykowego przedstawić klientowi dane do weryfikacji. Monitor dotykowy tutaj przedstawia informacje bez niepotrzebnego drukowania, lub nieprofesjonalnego wykręcania ekranu, którego używa obsługa. Monitor dotykowy przeznaczony dla klienta jest również pomocny podczas wpisywania hasła, ponieważ dzięki temu osoba obsługiwana nie zostawia swoich śladów na klawiaturze i ma absolutną pewność, co do bezpieczeństwa swojego hasła.

Niezbędne narzędzie pracy

Podczas codziennych zakupów również używane są monitory dotykowe, podobnie jak w restauracjach i innych punktach sprzedaży. Klienci są już przyzwyczajeni, że oprócz monitora dotykowego dla osoby, która ich obsługuje, jest załączony również mały wyświetlacz tekstowy, przeznaczony dla klienta. Wyświetla on, co w danym momencie zostało dołączone do naszego rachunku wraz z ilością i najczęściej ceną. Dzięki tego typu wyświetlaczom klient może skontrolować czy prawidłowy produkt został dołączony do jego zamówienia, a osoba obsługująca ma większą pewność, że odpowiednio zrozumiała zamówienie. Mimo, że jest to urządzenie, na które już z przyzwyczajenia klienci przestali zwracać uwagę, to gdyby go zabrakło, składanie zamówienia zajęłoby więcej czasu, a obsługa straciłaby na jakości.

Monitor dotykowy to element, który się wtopił już w naszą rzeczywistość i czasami nawet nie mamy świadomości jak to niewielkie urządzenie potrafi ułatwić codzienne życie zarówno klienta jak i pracownika.

Back to Top