Piękny, zdrowy uśmiech – to pomaga uzyskać protetyka w Gliwicach

Piękny, zdrowy uśmiech – to pomaga uzyskać protetyka w Gliwicach

Śmiech to zdrowie. Tak głosi bardzo stare polskie powiedzenie. Niestety, ale my Polacy nie należymy do narodów, którzy często się uśmiechają. Skoro mamy tam mało powodów do uśmiechu, to warto zadbać o to, aby im nam nie odbierać. Co jednak zrobić, gdy straciliśmy już zęby?

Zgubny tryb życia?

Coraz częściej z powodu złego trybu życia, diety i nieodpowiedniej higieny tracimy nasze zęby. Stomatolodzy grzmią na alarm, że w Polsce zabiegom wstawiania sztucznych zębów poddają się już nawet osoby młode, mające około trzydzieści lat. Nie są to już czasy, kiedy sztuczne zęby kojarzone są ze staruszkami z laską. Dziedzina, zwana protetyką stomatologiczną rozwija się bardzo sprawnie ze względu na coraz większe zainteresowanie tą dziedziną. Większość z nas oczywiście wie o tym, że nie wygląd jest w życiu najważniejszy, to jednak nic nie zabiera tak bardzo naszej pewności siebie, jak brakujący ząb z przodu. Boimy się wtedy pokazywać nasz uśmiech, czujemy dyskomfort spowodowany możliwością pokazania komuś naszego braku. Przez to uśmiechamy się coraz rzadziej, co tylko pogłębia nasze złe samopoczucie. Dlatego coraz więcej z nas decyduje się w miejsce ubytku wstawić sztucznego zęba. Zapotrzebowanie jest ogromne, więc nauka zwana protetyką stomatologiczną musi się prężnie rozwijać.

Czym jest protetyka?

Protetyka w Gliwicach i innych miastach Polski jest to dziedzina stomatologii, która zajmuje się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych, które zmieniły się z powodu utraty zęba. W zależności od naszych potrzeb i zdolności finansowych są wymieniane dwa, podstawowe rodzaje protez. Za ruchomą protezę zębów rozumie się, protezę, którą w każdej chwili możemy wyjąć z ust. Taką protezę trzeba codziennie czyścić i przynajmniej na noc wyciągać ją z ust. Następnie, jeśli chcemy ją ponownie założyć, wymaga odpowiedniego kleju do protez. Drugim rodzajem protezy są protezy stałe. Przy tym rodzaju protez nie istnieje możliwość wyjęcia ich. Salonów oferujących protezy w całej Polsce jest mnóstwo. Gdy w wyszukiwarkę internetową wpiszemy hasło “protetyka Gliwice” otrzymamy dość długą listę zakładów, które oferują tego typu usługi.

Back to Top