Usuwanie zmarszczek na czole

Usuwanie zmarszczek na czole

Zmarszczki na czole są problemem, z którym boryka się wiele kobiet. W jaki sposób można je zlikwidować? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jak wygląda usuwanie zmarszczek na czole. Przejrzyj też naszą ofertę i zobacz, czemu warto leczyć się w naszym szpitalu w Skoczowie.

Usuwanie zmarszczek na czole za pomocą botoksu
Botoks jest jednym z najchętniej przeprowadzanych zabiegów z medycyny estetycznej. Za jego pomocą wykonuje się usuwanie zmarszczek na czole, pod oczami lub też kurzych łapek. Jednak toksyna botulinowa, którą używa się przy przeprowadzaniu tego zabiegu, jest nie tylko pogromcą zmarszczek, ale też pomaga zwalczyć nadpotliwość, tiki, zez lub też przykurcze mięśni. Jak widać botulina jest metodą, dzięki której można zwalczyć wiele problemów. A jak wygląda zabieg? Samą toksynę wstrzykuje się w odpowiedni mięsień za pomocą cieniutkiej strzykawki. W ten sposób zostaje zablokowane przesyłanie bodźców z zakończeń nerwowych do mięśni przez co stają się one rozluźnione, a skóra wygładzona. W efekcie zmarszczki na czole zostają spłycone. Niestety, efekty botoksu są stałe, a jego działanie można zauważyć maksymalnie przez 9 miesięcy. Sam zabieg można wykonywać już o osób, które ukończyły 25 lat. W tego typu przypadkach zostaje on wstrzykiwany profilaktycznie w celu zapobiegnięcia powstania nowych zmarszczek.
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kolejnym sposobem, dzięki któremu usuwanie zmarszczek na czole jest możliwe, jest wypełnianie kwasem hialuronowym. Czym jest kwas hialuronowy? Jest to naturalny składnik naszej skóry, wytwarzany przez fibroblasty, które stanowią główną populację komórek odpowiedzialnych za budowę naszej skóry. Kwas ma silne właściwości higroskopijne. Oznacza to, że potrafi on wiązać bardzo duże ilości wody, co stanowi idealny środek nawilżający. Dzięki temu skóra jest gładka i ma młodzieńczy wygląd. Niestety, wraz ze starzeniem się organizmu, ten naturalny składnik zaczyna się tracić. Aby nadal wyglądać młodo warto poddać się wypełnianiu kwasem hialuronowym. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu do skóry odpowiedniego preparatu kwasu hialuronowego. Zazwyczaj podaje się do przy użyciu igły albo za pomocą cieniutkiej kaniuli. Na koniec wykonywany jest masaż, który ma na celu równomierne ułożenie preparatu.

Back to Top