W jakim celu wdrożyć system JIRA?

W jakim celu wdrożyć system JIRA?

Mogłoby się wydawać, że elektroniczny obieg dokumentów stał się standardem. Niestety wiele przedsiębiorstw obawia się wdrożenia takiej platformy, co sprawia, że efektywność pracy nie znajduje się na maksymalnym poziomie. Należy podkreślić, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby w firmie funkcjonował zarówno elektroniczny, jak i papierowy obieg dokumentów. Integracja systemu JIRA może sprawić, że zasoby przedsiębiorstwa będą lepiej wykorzystane, a wszelkie zadania będą realizowane sprawniej. Czy warto wdrożyć system JIRA? Więcej informacji na ten temat w dalszej części artykułu lub pod linkiem: http://jirasolutions.pl/jakim-celu-wdrozyc-system-jira/.

Jak wygląda integracja systemu JIRA?

System JIRA składa się z wielu różnych modułów, które dopasowywane są do przedsiębiorstwa. Każda firma jest inna, wiec inne są również wymagania związane z komunikacją. Elektroniczny obieg dokumentów pozwala uzyskać dostęp do potrzebnych informacji w ciągu zaledwie kilkunastu sekund. Dla porównania – przeszukanie papierowego archiwum to często nawet kilkadziesiąt minut.

Integracja systemu JIRA jest procesem bardzo prostym, który nie wymaga zaangażowania przedsiębiorstwa. To dostawca oprogramowania odpowiada ze jego instalację, a także poprawną konfigurację. Oczywistym jest, że każda działalności ma swoje własne potrzeby. Z tego względu udostępniono szereg różnorodnych wtyczek, które mogą zostać wprowadzone do systemu. Dużą zaletą jest fakt, że ich wdrożenie może nastąpić w dowolnym momencie. Zrozumiałym jest, że na starcie osoby decyzyjne nie mają zbyt duże wiedzy na temat, jak w praktyce działa system JIRA, a także, czy przynosi on wymierne efekty. Dopiero po czasie oraz uzyskaniu pierwszych pozytywnych rezultatów, przedsiębiorstwa decydują się na coraz większą ilość opcji.

Na uwagę zasługuje również to, że system JIRA może współpracować z systemem ERP, który wspomaga zarządzenie przedsiębiorstwem.

Dla firm, które chcą wiedzieć, jak najwięcej o systemie przeprowadzane są profesjonalne szkolenia. Można na nich pozyskać wiedzę nie tylko z zakresu obsługi, ale przede wszystkim możliwości, jakie niesie wdrożenie platformy. Przeszkoleniu poddane są wszystkie zainteresowane osoby, które będą miały styczność z platformą podczas codziennej pracy. Są to zarówno osoby zarządzające, jak i pracownicy z różnych szczebli.

System JIRA – podstawowe korzyści

System JIRA zapewnia przede wszystkim elektroniczny obieg dokumentów. Oczywiście ilość funkcji jest o wiele większa, a wszystko zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Należy podkreślić, że wdrożenie tej platformy ma na celu skrócić czas poszukiwania niezbędnych danych.

Wszystko będzie obywać się w ciągu kilkunastu sekund. Podczas wyszukiwania można określić wiele różnych parametrów, dzięki czemu system zwróci wyłącznie te dokumenty, które będą spełniać dane kryteria. Jest to rozwiązanie nie tylko szybkie, ale również komfortowe. Dodatkowym plusem jest to, że dane zgromadzone w systemie JIRA można eksportować do innych programów biurowych.

Kolejna zaletą systemu JIRA jest to, że daje on możliwość równoległego prowadzenia ewidencji w formie papierowej. Oprogramowanie wygeneruje specjalną naklejką z kodem kreskowym, którą należy umieścić na dokumencie. Taka sygnatura sprawia, że odnalezienie niezbędnego dokumentu w archiwum będzie kwestią zaledwie kilku minut. Bez wsparcie systemu czynność trwałaby minimum kilkadziesiąt minut.

Dla wielu osób elektroniczny obieg dokumentów wciąż jest niezrozumiały. Jest to nowoczesna technologia, która pozornie wydaje się złożona, jednak tak naprawdę jest ona prosta i intuicyjna. Obsługa takiej platformy nie stanowi żadnego wyzwania dla użytkowników.

Back to Top